Czym jest system wymiany bannerów ?

Dowiedz się na czym polega system rotacji bannerów reklamowych, jakie korzyści z niego płyną... Czytaj więcej...

FAQ

Najczęściej zadawane pytania wraz z klarownymi rozwiewającymi wątpliwości odpowiedziami... przejdź do FAQ...

Przykłady

Przykładowy bilans punktów za rotację bannerów w systemi Zobacz..

Czym jest system wymiany bannerów ?

Podstawowe informacje

WebBanner.pl jest systemem dzięki któremu możesz zwiększyć ilość odwiedzających twoją stronę WWW, jest systemem wymiany bannerów. Wymiana bannerów polega na ich rotacji między stronami uczestników systemu co umożliwia wymianę ruchu sieciowego między nimi. Ale to nie wszystko: system umożliwia użytkownikowi tematyczny wybór stron innych uczestników systemu na jakich chce aby jego bannery były wyświetlane jak również rodzaj czy też rozmiar prezentowanych bannerów.

Cechy wyświetlania twojego bannera na stronach innych użytkowników

Tak jak zostało wspomniane system umożliwia wybór rodzajów bannera który chcemy aby był prezentowany na stronach uczestników systemu (banner reklamowy twojej strony WWW), w przypadku dodania do systemu kilku bannerów ( takich samych lub różnych rodzajów-rozmiarów ) mamy możliwość dopisywania do każdego z nich wagi na podstawie której będzie on rzadziej lub częściej od pozostałych wyświetlany (w zależności od stosunku wag).
Użytkownik ma możliwość określenia rodzaju stron na jakich mają się pojawiać jego bannery reklamowe (banner będzie się pojawiał na tych stronach których właściciele akceptują tematykę strony reklamowanej), może wybrać wiele rodzajów tematycznych i tutaj także ustalić wagi częstotliwości wyświetlania.

Cechy wyświetlania bannerów na twoich stronach

Bannery reklamowe które są wyświetlane na naszych stronach są sklasyfikowane ze względu na rozmiar, miejsce na stronie oraz dozwolone grupy tematyczne ( treści stron wyświetlanego bannera ), klasyfikacja ta determinuje ilość uzyskiwanych punktów za wyświetlenie danego bannera.
Instalacja bannerów jest prosta i polega tylko i wyłącznie na wklejeniu kawałka kodu w miejscu gdzie docelowo ma pojawiać sie banner, obecność takiego bannera jest wykrywana automatycznie.

Jak działa rotacja bannera

Za wyświetlanie bannera na swoich stronach uczestnik systemu otrzymuje punkty ( ich ilość jest uzależniona od rodzaju bannera oraz jego pozycji na stronie. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat czytaj tutaj. Można również uzyskać dodatkowe punkty gdy zezwala się na wyświetlanie bannerów z pewnej grupy deficytowej o czy można przeczytać dalej ).Ekstra punkty otrzymuje się również za wejścia przez banner na reklamowaną stronę.
Uzbierane punkty lokuje się we własne bannery które następnie w zależności w jaki sposób zadaliśmy sposób dysponowania punktami są wyświetlane na stronach innych uczestników systemu ( na tych rodzajach stron jakie zostały wskazane dla danego bannera ).
Jak można zauważyć powyższy sposób alokacji uzbieranych punktów powoduje pewne deficyty i nadmiary chętnych do wyświetlana reklam dla pewnych grup tematycznych stron WWW. Aby uczynić zadość takiej sytuacji system stosuje "mechanizm rynkowy" popytu i podaży i na tej podstawie ustala ile punktów kosztuje reklamowanie się w danej grupie tematycznej. A więc wyświetlanie bannera na stronach o jednej tematyce może się różnić co do kosztu punktowego od wyświetlania bannera na stronach o innej tematyce ( użytkownik oczywiście ma informację co do kosztu punktowego za daną grupę podczas ustalania sposobu wyświetlania swoich bannerów ).
Podobna sytuacja jak wyżej ma miejsce dla wyświetlania bannerów o danym rozmiarze.
Reasumując ilość uzyskiwanych punktów za wyświetlanie bannera na swojej stronie jest uzależniona od trzech czynników: rozmiaru prezentowanego bannera, miejsca na stroanie w którym jest prezentowany i ewentualnie wybranej grupy tematycznej której ma dotyczyć wyświetlany banner (ale to tylko w przypadku grup deficytowych), oprócz tego przydzielane są ekstra punkty za wejścia przez banner.
Ilość punktów które są pobierane za wyświetlanie bannera na stronach innych użytkowników systemu jest uzależniona od tych samych czynników jak dla punktów zarabianych na wyświetlaniu na naszej stronie tj: wielkość banner, miejsce na stronie, grupa tematyczna, oraz kliknięcia.
Dokładna punktacja jest zawsze znana użytkownikowi i można ją znaleść w panelu użytkownika w zakładkach: 'bannery na twoich stronach', 'twoje bannery' jak również 'punkty'.

FAQ czyli najczęściej zadawane pytania:

Ile kosztuje uczestnictwo w systemie ?

Prawdopodobnie ok 5 min Twojego czasu, który potrzebujesz na rejestrację i osadzenie kodu bannera na swojej stronie, plus późniejsze parę chwil na dostosowanie systemu do swoich potrzeb w panelu użytkownika...

Kto może dołączyć do systemu ?

W zasadzie właściciel każdej strony WWW, czy to bloger, administrator forum, czy zarządca dużym serwisem informacyjnym: instalacja bannera na swojej stronie WWW sprowadza się do wklejenia kawałka kodu ( żadnych plików, żadnych skomplikowanych procedur ). System automatycznie wykrywa obecność bannera na stronie.

Na jaki wzrost ilości odwiedzających można liczyć będąc uczestnikiem systemu ?

Odpowiedź na to pytanie jest uzależniona od sposobu w jaki użytkownik zamierza zbierać punkty za wyświetlanie bannera oraz w jaki sposób je zaalokuje. System jest tak skonstruowany aby optymalizować ilość przekierowań do reklamowanej strony i maksymalizować wzrost ruchu.

Jaką strategię zastosować aby optymalnie korzystać z systemu wymiany bannerów WebBanner.pl

Należy zwrócić uwagę że różnica w przydzielaniu punktów za umieszczenia "najtańszego" bannera w najniżej punktowanym miejscu na stronie a "najdroższego" w najlepiej punktowanym miejscu jest 100-krotna. Zobacz opis punktacji. Przy takiej różnicy aby zdecydować się na używanie nisko punktowanych bannerów w nisko punktowanych miejscach dobrze jest być właścicielem strony z wieloma unikalnymi odwiedzinami. W przeciwnym wypadku ilość zarabianych punktów na wyświetlaniu obcych bannerów może być zbyt szybko konsumowana na wyświetlanie własnego bannera, przez co kompania reklamowa własnej strony może stać się mało efektywna. Reasumując mając mały ruch na stronie warto umieszczać dobrze punktowane bannery w dobrze punktowanych miejscach, zwiększy to efektywność reklamy własnego bannera.

Dlaczego moje statystyki odsłon wyświetlają więcej odsłon niż statystyki systemu WebBanner.pl ?

System zlicza tylko odsłony pochodzące z danego adresu. Jeżeli internauta odwiedzający twoją stronę ma wyłączoną obsługę ciasteczek - wyświetlanie bannera nie zostanie zliczone jako punktujące. System nie zlicza botów, wejść pochodzących z proxy. Aby banner został zaliczony musi być aktywny na stronie minimum 2 sekundy po całkowitym załadowaniu strony, musi także znaleść się w polu widzenia przeglądarki (musi byś widoczny dla odwiedzającego). Jeżeli np. Twoi użytkownicy klikają bardzo szybko pomiędzy stronami, a banner został dodany w stopce to może się zdarzyć, że nie znajdzie się w polu widzenia internauty ( np dlatego że nie przewinie on strony do samego dołu ), więc nie zostanie zliczony. Wszystko to ma na celu skuteczną wymianę bannerów i zapobieganie nadużyciom.

Czy na jednej stronie mogą być umieszczone dwa lub więcej bannery systemu ?

Na jednej stronie może znajdować się tylko jeden banner systemu. System rozpozna tylko pierwszy w kolejności banner który napotka ( w przypadku próby umieszczenia większej ilości bannerów ).

Czy można umieścić banner systemu na stronie erotycznej ?

WebBanner.pl jest tematycznym systemem wymiany bannerów i akceptowane są wszystkie strony które mieszczą się w granicach prawa polskiego. Należy jednak mieć na uwadze to, że inni użytkownicy systemu mogą wybierać rodzaje treści wyświetlanych bannerów a więc mogą również zgodzić się lub nie na wyświetlanie stron o tematyce erotycznej.

Czy po umieszczeniu kodu na stronie od razu rozpoczyna się rotacja bannerów z jej udziałem ( zliczanie punktów ) ?

Przez pierwsze 48 godzin po umieszczeniu kodu i rozpoznaniu go przez system następuje badanie i testowanie strony przez algorytmy systemu WebBanner.pl. Po tym czasie system może automatycznie zaklasyfikować stronę/podstronę do rotacji albo zgłosić do moderacji. W drugim przypadku proces akceptacji przez moderatora może trwać do 48 godzin. Jeżeli witryna nie została zaakceptowana przed upływem 48 godzin, oznacza to, że moderator nie podjął decyzji i strona czeka na weryfikację na wyższym szczeblu.

Dlaczego moja strona/podstrona została odrzucona ?

WebBanner.pl zastrzega sobie prawo do nieprzyjmowania poszczególnych stron/podstron w system rotacji ( generowania punktów ) w celu maksymalizacji jakości świadczonej usługi a co za tym idzie dobra wszystkich jego użytkowników...

Dodatkowe pytania lub wątpliwości ?

W przypadku dodatkowych pytań, problemów technicznych lub innych wątpliwości zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego.

Przykładowa kalkulacja punktów

w przygotowaniu...